Jak vybírat

Nabídka ložních výrobků every zahrnuje luxusní řadu EMOTION, řadu MonaLucy vyráběnou z materiálů ošetřených přírodními esencemi, dětská řada MIMI a řada PROFESSIONAL pro hotely a nemocnice.

Každá řada je rozdělena do programů podle hřejivosti na program letní, středně hřejivý, vysoce hřejivý a program vyvařovací. Každá z těchto řad Vás zaujme mimořádnými vlastnostmi, podle kterých si snadno zvolíte pro sebe nejvhodnější výrobek, tj. správnou přikrývku nebo polštář. A jak si vybrat nejvhodnější výrobek, Vám rovněž poradíme.

Vážení zákazníci, naše katalogová nabídka přispěje k vytvoření nejvhodnějších podmínek pro Vaše zdravé, příjemné a pohodové spaní. Vynikající vlastnosti má například čtyřkanálkové duté vlákno every Fibre Loft (E.F.Loft), které tvoří náplň ložních výrobků every EMOTION. Na rozdíl od běžných plnících materiálů obsahuje toto spirálově tvarované, jemné vlákno o cca 20% výšší objem vzduchu, čímž se výrazně zvyšuje jeho hřejivost.

Důležitou vlastností vláken je jejich vysoká elasticita, která zajišťuje stálost objemu náplně přikrývky.

Ložní výrobky programu every se dělí na dvě základní skupiny: přikrývky a polštáře. U vyvařovacích ložních výrobků se k nim řadí ještě ložní podložky, jež lůžko zateplují, chrání před zněčištěním matraci a vyrovnávají její případné nerovnosti.

Mezi nejdůležitější vlastnosti přikrývek patří hřejivost, lehkost, nadýchanost jemný omak a příjemná splývavost. K tomu přistupují další vlastnosti, jako je např. rychlý odvod potu, zdravotní nezávadnost a vysoký hygienický standard. Celkový komfort dolaďuje moderní design.

K získání optimálních podmínek pro komfortní a zdravé spaní se u výrobků every využívají nejmodernější textilní materiály s výše uvedenými vlastnostmi, které nám spaní velmi zpříjemňují. Jedná se především o jedinečné povrchové tkaniny, které se kromě příjemného pocitového efektu vyznačují rychlým odvodem vlhkosti, antibakteriálními vlastnostmi nebo zvýšenou odolností proti opotřebení.

Kromě nich nám spaní zpříjemňuje náplň do polštářů poly PUR sestávající z polyesterových „kuliček“ a polyuretanových tyčinek. Kuličky dodávají polštáři potřebnou měkkost, tyčinky jsou nesléhavé a polštář je po natřepání tvarově stálý.


Správná přikrývka

Vhodná přikrývka je taková přikrývka, pod kterou se dobře spí. Proto jsou přikrývky every EMOTION rozděleny do 5-ti základních skupin:

Letní přikrývky - pro teplé období

Jsou zhotoveny z materiálů, které rychle odvádí pot od těla a v lůžku vytváří suché mikroklima. Jejich předností je dále lehkost, vzdušnost a jednoduchá údržba - dají se prát při teplotě vody do 60°C. (Materiály typu TOPCool, Coolmax).

Univerzální přikrývky se střední hřejivostí

Určeny pro uživatele, kteří netrpí zvýšenou potivostí a nejsou zimomřiví. Zde se používají hlavně bavlněné materiály, charakteristické příjemným pocitovým efektem.

Vysoce hřejivé přikrývky - určené pro zimomřivé.

Vyznačují se výplní z vysoce hřejivých syntetických vláken (s nadměrnou nadýchaností) nebo dvouvrstvými syntetickými rouny o zvýšeném objemu a povrchovou tkaninou z nejlehčích bavlněných saténů, aby nedocházelo k potlačení nadýchanosti a hřejivosti výplně.

Vyvařovací přikrývky

Středně hřejivé se zvýšeným hygienickým standardem (praní do 95°C) jsou určeny především pro alergiky. Jejich konfekční zpracování zajišťuje zvýšenou pevnost a odolnost proti mechanickému a vysokému tepelnému namáhání.

Vhodný polštář - zdravé spaní

U polštáře je nejdůležitější měkkost a pružnost, stálost objemu a jemnost povrchové tkaniny. Důležitou roli hraje také konstrukce.

Ta byla vyvinuta s ohledem na požadavky různých typů uživatelů. Polštář je proto složený ze dvou částí - z obalu a náplně, které jsou opatřeny zipem. Osamostatnění obalu zvyšuje mnohonásobně životnost polštáře, protože obal je možné prát samostatně. Další výhodou je možná regulace množství náplně, čímž se dá dosáhnout optimálního objemu polštáře.

Polštář má být měkký, pružný, nadýchaný, příjemný na omak a nesléhavý. Každý by si měl vybrat pro sebe ten nevhodnější typ. K tomu se doporučuje následující jednoduchý návod : výplň a objem polštáře vybereme podle toho, v jaké poloze nejraději spíme.


nejmenší hmotnost a tím i objem polštáře
(cca 1000 g) je vhodná pro spaní na břiše

střední hmotnost (cca 1100 g) je vhodná pro spaní
na boku

nejvyšší hmotnost (cca 1200 g) doporučujeme pro
spaní na zádech

Péče o výrobky

Podívejte se na značky pro úržbu.